Informacja z XX sesji w 2016 r.

Informacje z działalności gminy w okresie między sesjami przedstawione na XX sesji Rady Miejskiej w dniu 30 listopada 2016 r.

 

 1. W ramach realizowanego projektu „Opowiedz mi Babciu” w dniu 12 października przedszkolaki grupa „0” wyjechali do „Alkierza” w WOAK w celu poznania dawnych podlaskich stroi ludowych. Były tańce regionalne, dzieci miały możliwość przebrania się w dawne stroje.
 2. 13 października uczestnicy projektu „Opowiedz mi Babciu” wyjechali do Biebrzańskiego Parku Narodowego aby tam poznać zioła , pokonać próby przejścia po torfowisku, spotkać się z „Szeptuchą”
 3. W dniach 15-16 października realizatorzy inicjatywy „Zgromadzenie śpiewacze – śpiewy zaduszne „ z Kalinówki Kościelnej wyjechali do Olsztyna na Festiwal kultury pn. „Kresy i bezdroża”. Tam prezentowany był Knyszyn z pieśniami wołoczebnymi.
 4. 23 października wielkie świętowanie projektu „Opowiedz mi Babciu” dzieciaki wraz z zespołem Knyszynianki prezentowały widowisko „Dawno, dawno temu…” na Sali widowiskowej zgromadziło się około 100 osób
 5. 29 października odbył się Powiatowy Bal Seniora. W uroczystości uczestniczyło około 100 osób
 6. 3 listopada przed publicznością przedszkola prezentowane było widowisko „Dawno, dawno temu..”
 7. 4 listopada w kościele parafialnym w Kalinówce Kościelnej odbyło się Zgromadzenie Zaduszne. W zgromadzeniu wzięło udział około 100 osób z całej Polski.
 8. 4 listopada w ramach Akademii Kolberga odbyło się spotkanie uczestników Podlaskiej Szkoły Tradycji którą utworzono przy KOK. W spotkaniu wzięli udział ludzie z całej Polski i Podlasia.
 9. 6 listopada KOK prezentował swoje zrealizowane inicjatywy na Podlaskiej Giełdzie Projektów w Białymstoku. Widowisko „Dawno, dawno temu …..” widowisko zdobyło wielkie uznanie wśród publiczności.
 10. 10 listopada odbyło się spotkanie z Animatorem realizatorów Inicjatyw Lokalnych w ramach Domu Kultury +
 11. 12 listopada na Sali widowiskowej KOK odbyły się Andrzejki zorganizowane prze Klub Sportowy Jastrząb
 12. 19 listopada na Sali widowiskowej KOK odbyło się wielkie świętowanie projektu „Moje miejsce w Kulturze II „ realizowanego w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury
 13. 21 listopada pracownicy KOK wyjechali na Konwent Edukacji kulturalnej w Warszawie
 14. 26-27 listopada zespół Knyszynianki i mieszkańcy Knyszyna wyjechali na Białoruś w celu zwiedzenia miejsc pobytu Adama Mickiewicza

Metryka strony

Udostępniający: Urząd Miasta Knyszyn

Wytwarzający/odpowiadający: Kudzinowski Andrzej

Data wytworzenia: 2016-11-30

Wprowadzający: Urszula Marta Puławska

Modyfikujący: Urszula Marta Puławska

Data modyfikacji: 2017-02-06

Opublikował: Urszula Marta Puławska

Data publikacji: 2017-02-06