Protokół nr 15/16 z 02.09.2016

Protokół Nr 15/16

ze wspólnego posiedzenia Komisji Samorządu, Finansów, Planowania i Działalności Gospodarczej Komisji, Zdrowia, Kultury, Oświaty i Porządku Publicznego Komisji Rolnictwa, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Knyszynie z dnia 2 września 2016 roku w godz. 1000-1300

w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Knyszynie pod przewodnictwem Pana Zbigniewa Niedzielewskiego

 

W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji i zaproszeni goście zgodnie z listą obecności. Na stan 15 członków komisji w posiedzeniu uczestniczy 12, co zabezpiecza regulaminowe kworum do podejmowania prawomocnych uchwał.

P. I. Wysocka - Przewodnicząca Rady otworzyła wspólne posiedzenie komisji stałych Rady.

Następnie zaproponowała na Przewodniczącego obrad kandydaturę P. Z. Niedzielewskiego Przewodniczącą Komisji Samorządu, Finansów, Planowania i Działalności Gospodarczej Rady Miejskiej w Knyszynie. P. Z. Niedzielewski wyraził zgodę innych kandydatów nie zgłoszono. W zarządzonym głosowaniu jawnym za wyborem P. Z. Niedzielewskiego na przewodniczącego obrad głosowało 12 członków komisji.

Przewodniczący po otwarciu punktu 1 przedstawił proponowany porządek obrad. Uwag i wniosków do proponowanego porządku obrad nie zgłoszono.

W zarządzonym głosowaniu jawnym za przyjęciem niżej przedstawionego porządku obrad głosowało 12 członków Komisji, o oto jego treść.

  1. Przyjęcie porządku obrad.
  2. Aktualna sytuacja w klubach sportowych: UKS „Podlasiak” Knyszyn i UKS „Jastrząb Knyszyn”.
  3. Projekt budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Knyszyn. Ustalenie poziomu dofinansowania inwestycji ze środków gminy Knyszyn.  
  4. Zabezpieczenie środków na adaptację pomieszczeń po byłym ZGKiM na potrzeby Posterunku Policji w Knyszynie.
  5. Obniżenie stawki za zajęcie pasa drogowego przez urządzenia infrastruktury telekomunikacyjnej.  
  6. Sprawy różne.
  7. Wolne wnioski
  8. Zakończenie obrad.

 

Do pkt. 2

Przewodniczący otworzył punkt 2 porządku obrad.

P. R. Kondrakiewicz – Sekretarz Gminy poinformował, że jak państwo wiecie na terenie gminy Knyszyn istnieją dwa kluby sportowe uczestniczące w rozgrywkach piłkarskich i naszym zdaniem to jest za dużo. Powstała między klubami niezdrowa konkurencja polegająca na przejmowaniu zawodników z drugiego klubu, drużyna seniorów przestała istnieć, przez niesnaski, nie dziej się dobrze z punktu widzenia sportowego a na tym nam wszystkim zależy. W ciągu ostatnich kilku tygodni doszło do szeregu spotkań z władzami UKS „Podlasiak” i „UKS Jastrząb” celem spotkań było rozwiązanie konfliktu między klubami. Zaproponowaliśmy zrobienie porządków polegający na pozostawieniu jednego klubu sportowego na bazie Podlasiaka. Polegałoby to na tym, że wszystkie zespoły spotykają się wciągają na listę Podlasiaka wszystkich rodziców i siebie Zarządy obu klubów rezygnują z działalności we władzach klubu i odbywają się wybory nowych władz UKS Podlasiak.

P. I. Wysocka – cały czas na tych spotkaniach UKS Jastrząb żądał ustąpienia P. S. C.; P. C. zadeklarował, że on ustępuje z funkcji Prezesa klubu i nie startuje do nowych władz.

P. R. Kondrakiewicz – nie ma problemu jeżeli chodzi o względy sportowe nie ma konfliktu na linii trenerzy, zawodnicy problem pojawia się między Zarządami. Tak np.: oba kluby zgłosiły po jednej drużynie młodzika liczącej po 10 zawodników. Po przedstawieniu naszej propozycji oba kluby ją przyjęły na drugi dzień jednak władze UKS Jastrząb odrzuciły tą propozycję. W dniu dzisiejszym o godz. 1900 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci obu klubów i tą sprawę chcemy przedstawić, że jako gmina próbowaliśmy te dwa kluby scalić i rozładować konflikt.

P. G. Zajkowski – zauważył, że gmina powinna się tej propozycji konsekwentnie trzymać i doprowadzić do wyboru nowych władz klubu bo w innym przypadku ten konflikt będzie narastał.

P. I. Wysocka – Na jedno ze spotkań został zaproszony Prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej w Białymstoku był zdziwiony, co się tutaj dzieje gmina zapewnia obiekty sportowe i to bezpłatnie, gmina przeznacza spore dofinansowanie na sport, zapewnia trenerów mało w której gminie klub sportowy funkcjonuje bez wkładu rodziców. Na jednym ze spotkań poinformowałam, że o ile kluby nie dogadają się ze sobą to w przyszłym roku dofinansowania nie otrzyma ani jeden a drugi klub, nie będzie ogłoszony przetarg ponieważ zajęcia sportowe będą prowadzone przez gminę za pośrednictwem tych samych trenerów, ma to być dla dzieci i młodzieży a nie dla władz klubów.                    

P. K. Chowański – Zastępca Burmistrza Gmina może zlecić prowadzenie określonych zajęć sportowych jednostce organizacyjnej np.: szkole czy ośrodkowi kultury.      

W toku dalszej dyskusji członkowie Komisji w pełni poparli stanowisko władz samorządowych przedstawione przez Sekretarza Gminy w zakresie sportu masowego polegające na: koncepcji połączenia dwóch klubów sportowych UKS Podlasiak i UKS Jastrząb w jeden klub UKS Podlasiak, wyborze nowych władz klubu, z zastrzeżeniem, że obecne władze klubów nie będą kandydować do nowych władz. Jeżeli ta propozycja nie zostanie przyjęta, to w przyszłym roku nie będzie ogłoszonego konkursu na upowszechnianie sportu masowego w gminie. Prowadzenie tego zdania zostanie zlecone (przekazane) np.: którejś z jednostek organizacyjnych gminy.

Na posiedzenie komisji przybyli Prezesi klubów sportowych: UKS Jastrząb – P. A. M. oraz UKS Podlasiak P. S. C.

Przewodniczący – poinformował, że radni zostali zapoznani z przebiegiem rozmów z władzami klubów sportowych i też chcieliby usłyszeć od Prezesów ich zdanie i opinię na ten temat.

P. S. C. – Prezes UKS Podlasiak moja opinia jest jedna, ja na pierwszym spotkaniu powiedziałem tak na wszystko się zgadzam.

P. A. M. – Prezes UKS Jastrząb na dzisiaj klub ma zgłoszonych 53 zawodników. Na 30 sierpnia wg. informacji PZPN żaden zawodnik w żadnej grupie wiekowej z Podlasiaka nie jest zgłoszony, rozegrał mecz bez pozwolenia.

P. Sekretarz - to nie jest przedmiotem rozmawiamy na temat ogólnej sytuacji i propozycji połączenia klubów.

P. A. M.a – ja przedstawiam sytuację, Podlasiak złamał umowę dotacji ponieważ z rozgrywek została wycofana drużyna seniorów.

Przewodniczący – proszę zgłosić to na piśmie.

P. Sekretarz – jest tutaj problem dwóch klubów żeby się zjednoczyć do prawidłowego funkcjonowania, przedstawiliśmy jak do tego dojść i chcieliśmy porozmawiać na ten temat.

P. A. M. - na dzień dzisiejszy u nas nie ma problemu finansowych w klubie, 3 drużyny uczestniczą w rozgrywkach. Nasze stanowisko jest takie, że w tej chwili nie ma, co tutaj łączyć dopóki Podlasiak nie zrobi porządków u siebie, jak władze się zmienią wówczas możemy łączyć kluby. Dlaczego my mamy rezygnować, u nas wszystko funkcjonuje niech tamci pierwszo porobią porządki. Nie rozumiem tego dlaczego to ma być Podlasiak.

P. J. Bielski do końca roku UKS Podlasiak musi funkcjonować żeby się rozliczyć z dotacji.

P. K. Chowański – Zastępca Burmistrza mamy w tej chwili taką sytuację, że wy macie drużyny a Podlasia pieniądze propozycja była taka aby te dwa kluby połączyć.

P. I. Wysocka – pani prezes czy wy macie zapewnione środki. Bo widzę, że wpłynął wniosek o dofinasowanie w kwice 5 tys. zł.

P. A. M. w tej chwili mamy trochę środków na kocie, rodzice opłacają członkowskie, rodzice worzą dzieci na turnieje i tak sobie radzimy. Wniosek jest na promocję Knyszyna i gminy Knyszyn.

P. S. C. – promocja Knyszyna to jest tylko „Podlasiak” jest sławny w województwie Podlaskiem, wygrywają mecze teraz wygrali z Sokółka a mają w swojej lidze same powiatowe miasta. Pytanie po co Jastrząb zgłasza drużynę Orlików skoro tutaj jest trenowana drużyna Orlików dzieci mają wszystko zapewnione, co jest im potrzebne.

P. A. M. – bo my mamy dzieci w tym wieku dlaczego mamy nie zgłosić.

P. B. Płońska – Skarbnik gminy to nie mogą się przyłączyć do tamtych dzieci, kiedy jest już jedna grupa. Po, co rodzice mają płacić, sami dowozić skoro tutaj jest wszystko zapewnione.

P. A. M. – Podlasiak Knyszyn źle funkcjonował i dlatego te dzieci zaczęły do nas przychodzić. Ja nie mówię, że nie na koniec sezonu jak się tam wszystko unormuje możemy rozmawiać.

P. Sekretarz – Pani mówi na koniec sezonu, my proponowaliśmy to przed rozpoczęciem sezonu z przełożeniem jednej kolejki tak było ustalone z Prezesem PZPN. Nie było zgody Jastrzębia na to i to wszystko.

P. A. M. – jak to miało funkcjonować, że my oddajemy dzieci i pan C. dalej to wszystko prowadzi mówi, że rezygnuje a za godzinę mówi, że musi się rozliczyć z dotacji.

P. Sekretarz – mówiliśmy już o tym wielokrotnie to Zarząd się rozlicza a nie osoba.

P. I. Wysocka – pani mówi, że Podlasiak źle funkcjonuje, ale nie wszyscy rodzice zrezygnowali i rozmawiając z rodzicami dzieci, które trenują w Podlasiaku mówią, że nie oddadzą dzieci do Jastrzębia Pani, że nie oddadzą do Podlasiak i powstały dwa obozy, ktoś jest tego przyczyną.

P. A. M. – dzisiaj jest spotkanie z rodzicami i niech rodzice się wypowiedzą.  

P. R. Kondrakiewicz – Sekretarz Gminy – propozycja była taka, iż obecny Zarząd Podlasiaka miał przyjąć wszystkich chętnych na członków klubu a następnie podjąć uchwałę o rozwiązaniu tak aby w wyborach nowych władz klubu mogła uczestniczyć jak największa grupa zainteresowanych osób.

P. S. C. i o to tylko chodziło.

P. I. Wysocka i był zgłoszony przez nas postulat, że ani jeden ani drugi Zarząd nie wchodzi do władz nowego klubu.         

P. A. M. – ja to wszystko dobrze rozumiem nasze stanowisko nie jest na nie, nie mamy nic przeciwko temu żeby to zjednoczyć, ale nie w tej chwili. W naszym klubie wszystko funkcjonuje drużyny są zgłoszone, w Podlasiaku seniorzy nie grają oferta jest złamana o czym tutaj rozmawiamy.

P. K. Chowański – ta propozycja, że Zarządy obu klubów nie stratują to miała być swego rodzaju umowa dżentelmeńska, bo jak ktoś się bardzo uprze to trudno mu będzie tego zabronić. Pani mówi niech zrobią porządki, zmienia się Zarząd Podlasia robią się porządki dalej funkcjonują dwa kluby mija półtora roku gdzie mamy dużo drużyn i nie mamy pieniędzy, gdzie nas na to nie stać i takie połączenie byłoby możliwe dopiero od stycznia 2018 r.

P. A. M. – stowarzyszenie działa na takiej zasadzie, że pozyskuje pieniądze z zewnątrz nie tylko z gminy.

P. K. Chowański – mówimy o dwóch różnych sprawach niczego nie załatwiamy dalej mamy dwa kluby, które konkurują ze sobą, będzie brakował pieniędzy. A chodzi o dobro dzieci.

P. A. M. – stwierdziła, że na taką propozycję Zarząd Jastrzębia nie zgadza się dopóki nie zmieni się Zarząd Podlasiaka, jeżeli otrzymamy na piśmie skład nowego Zarządu Podlasiaka wówczas ustosunkujemy się do tego i będziemy mogli wówczas rozmawiać.

P. Sekretarz – w takiej sytuacji powstanie trzeci klub gmina za te pieniądze zapewni treningi dla dzieci z udziałem tych samych trenerów.

Przewodniczący zakończył dyskusję i zamknął punkt 2 porządku obrad.

 

Do pkt. 3

Przewodniczący otworzył punkt 3 porządku obrad.

P. K. Bagiński – Kierownik Referatu poinformował, że Urząd przeprowadził nabór chętnych na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków na chwilę obecną nie wiadomo kiedy będzie nabór wniosków miał być ogłoszony we wrześniu, ale prawdopodobnie będzie później. Proponujemy mieszkańcom dwa rozwiązania techniczne oba zgodne z wytycznymi zawartymi w rozporządzeniu, jedna propozycja to oczyszczalnia roślinno-stawowa typowo biologiczna, tego typu oczyszczalni mamy kilkanaście na terenie gminy Knyszyn one funkcjonują różnie raz lepiej raz gorzej. Drugie rozwiązanie to oczyszczalnia biologiczna z napowietrzaniem, oba rozwiązania mają jakieś wady i zalety.

P. I. Wysocka – jakie jest zainteresowanie.

P. K. Bagiński zgłosił się 56 osób, w najbliższy poniedziałek ma odbyć się spotkanie z zainteresowanymi osobami, na którym chcemy podpisać wstępne deklaracje.

P. I. Wysocka – czy gmina ma szanse wystartować w tym konkursie i spełnia wszystkie kryteria.
P. K. Bagiński – tak, ale mamy pewien problem z punktacją żeby osiągnąć wymaganą liczbę punktów. Aby to osiągnąć należałoby uwzględnić we wniosku przebudowę stacji uzdatniania wody, minimalna liczba punktów to 12 my mamy 8 punktów brakujące możemy uzyskać modernizują ujęcie wody.

Przewodniczący – czy jest taka potrzeba, czy to tylko wymóg wniosku.

P. K. Bagiński – można by zmodernizować ujęcie wody w Zofiówce, gdzie nic nie było robione od budowy np.: zastąpić płukanie ręczne odżelaziaczy płukaniem automatycznym. Dzięki temu możemy uzyskać 9,5 punktu czyli więcej niże mamy teraz. Na chwilę obecną nie znamy kosztów modernizacji ujęcia wody. Dofinansowanie wniosku jest na poziomie 64%.

Przewodniczący - pytanie podstawowe sprawa kosztów modernizacji ujęcia w Zofiówce. Jeżeli jest taka potrzeba modernizacji ujęcia to trzeba to zrobić bo wcześniej czy później i tak będziemy musieli to zrobić a tym bardziej teraz mając możliwość skorzystania z dofinansowania. Kwestia o jakiej kwocie mówimy.

P. K. Bagiński – na przyszły tydzień mamy zaplanowane spotkanie z projektantem wówczas będziemy znali przybliżone koszty, które nie powinny być jednak zbyt wysokie. Pilną sprawą na dzisiaj jest informacja dla mieszkańców jaki będzie koszt z ich strony tej informacji będą oczekiwać na spotkaniu w poniedziałek. Zasadnicze pytanie, ile gmina może dzisiaj dołożyć do każdej z oczyszczalni przydomowych, mieszkańcy wiedzą, że sąsiednie gminy dopłacały do inwestycji. Poinformował, że wstępny koszt oczyszczalni roślinno-stawowej brutto przed przetargiem to kwota około 10 tys. zł. a biologicznej z napowietrzaniem to kwota około 15 tys. zł. dotacja do tej pierwszej to kwota 6363 zł a więc pozostaje do pokrycia przez mieszkańca kwota 3637 zł. Przy tej drugiej dofinansowanie wynosi 9455 zł a więc wkład własny to kota 5455 zł. Wstępna propozycja Burmistrza żeby ten wkład własny podzielić po 50% tj. 50 procent gmina i mieszkaniec. Jaka oczyszczalnia będzie wybudowana oceni projektant zakładając, że tych droższych będzie więcej wkład gminy maksymalnie może wynieść 150 tys. zł. ale można przyjąć, że będzie to niższa kwota. Jest potrzeba żeby to robić może ta ilość chętnych nie jest zbyt duża, ale gmina powinna wspierać takie działanie.

P. I. Wysocka proszę powiedzieć jak inne gminy w jakim procencie dofinansowały takie inwestycje.

P. K. Bagiński – przedstawia się to różnie np.: gmina Krypno dofinansowywała w kwocie do 3 tys. zł.

P. B. Płońska – należy podejść do tego rozważnie, czy gminę na to stać.

Przewodniczący – trzeba spytać też zainteresowanych jakie są oczekiwania z ich strony odnośnie dofinansowania.

P. I. Wysocka – budując kanalizację w Knyszynie każdy z mieszkańców musiał też wnieść jakiś wkład finansowy.

P. K. Bagiński – wydaje się, że ten układ 50 na 50% jest najbardziej czytelny.

W toku dalszej dyskusji członkowie komisji uznali zaproponowane przez Burmistrza dofinansowanie z budżetu gminy kosztów budowy przydomowych oczyszczalni na poziomie 50% za zasadne. W zarządzonym głosowaniu jawnym za wnioskiem głosowało 12 członków komisji. Przewodniczący zamknął punkt 3 porządku obrad.

 

Do pkt. 4

 Przewodniczący otworzył punt 4 porządku obrad.

P. K. Chowański – Zastępca Burmistrza poinformował, że wpłynęła do Urzędu informacja od Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku ile zdaniem policji będzie kosztowała adaptacja pomieszczeń po byłym ZGKiM na potrzeby posterunku Policji w Knyszynie koszty są wysokie i niewspółmierne do potrzeb. Policja proponuje aby gmina przekazała pieniądze a oni zajmą się remontem. Ze swej strony Burmistrza jest już po rozmowach z Wójtem gminy Krypno, który deklaruje 10 tys. zł plus ludzi do pracy również nasza gmina przeznaczy taką samą kwotę plus pracowników, prace mają się rozpocząć po 15 września. Oczywiście jeżeli zajdzie taka potrzeba to nakłady finansowe trzeba będzie zwiększyć. Przewidywany termin zakończenia prac do końca bieżącego roku.  

W zarządzonym głosowaniu jawnym członkowie komisji jednogłośnie opowiedzieli się za zapewnieniem środków w kwocie 10 tys. zł na remont pomieszczeń po byłym ZGKiM na potrzeby posterunku policji w Knyszynie.

Przewodniczący zamknął punkt 4 porządku obrad.

 

Do pkt. 5

Przewodniczący otworzył punkt 5 porządku obrad.

P. K. Bagiński – kierownik referatu poinformował, że ta sprawa wynikła z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego woj. Podlaskiego Burmistrz uczestniczył w spotkaniu w sprawie dotyczącej budowy sieci internetowej na terenie województwa. Urząd Marszałkowski wykonał sieć szkieletową były ogłaszane konkury na robienie sieci dostępowej, ale do konkursów nikt nie przystąpił. Firmy, które się tym zajmują tłumaczą to bardzo dużymi kosztami związanymi z takimi inwestycjami i utrzymaniem sieci i nie są w stanie tych kosztów przeskoczyć. Urząd Marszałkowski wyszedł z inicjatywą aby obniżyć te koszty po stronie samorządów stwierdzono dwie główne bariery i tak pierwsza to zbyt wysoki poziom opłat za zajęcie pasa drogowego. Ponieważ trzeba ponieść koszt za położenie kabla jak i ponosić później stałe koszty co roku, co uznano za jedną z głównych barier druga bariera to podatek od budowli też jest taki postulat żeby to ograniczać. Poproszono nas o taką wstępną deklarację, która brzmi podejmiemy działania polegające na próbie obniżenia stawek. Nasze stawki przedstawiają się następująco:

- zajęcie pasa drogowego na terenie zabudowanym w jezdni - 30 zł za m2 poza jezdnią 15 zł. na terenie niezabudowanym o połowę mniejsza odpowiedni: 15 zł i 7,5 zł. za m2

Natomiast w województwie warmińsko-mazurskim, co sugeruje Urząd Marszałkowski jest tak 5 zł w poprzek drogi i 1,5 zł za m2 wzdłuż drogi. Dotyczy to tylko infrastruktury telekomunikacyjnej to obniżenie jeżeli przyjmiemy takie stawki byłby dosyć znaczne.

Przewodniczący – jeżeli obniżymy stawki dla przyszłych inwestycji telekomunikacyjnych to obniżymy też i dla poniesionych.

P. B. Płońska – wpływy za zajęcia pasa drogowego nie są znaczne w roku ubiegły była to kwota 975 zł a bieżącym jest to kwota 1666 zł. zależy ile tego będzie

Przewodniczący – chodzi tutaj o infrastrukturę położoną w gruncie trzeba też zapłacić podatek czy się nie płaci podatku?.

P. K. Bagiński nie wiemy ile tej infrastruktury będzie wybudowanej w drogach gminnych bo do tej pory ta sieć szkieletowa była budowana głównie w drogach: krajowych, wojewódzkich i powiatowych.

Przewodniczący zmniejszamy cenę jednostkową jak to przekłada się na wpływy do budżety gminy.                                                

P. Skarbnik – Orange nie płaci za zajęcie pasa drogowego płaci tylko podatek. Płacą podatek za budowle a nie za zajęcia pasa drogowego. Sprawdzimy to jeszcze.

Przewodniczący zarządził głosowanie nad wnioskiem o podjęcie działań zmierzających do obniżenia stawek za zajęcie pasa drogowego przez urządzenia infrastruktury telekomunikacyjnej.

W zarządzonym głosowaniu jawnym komisja jednogłośnie przyjęła wniosek za wnioskiem głosowało 12 członków komisji. Przewodniczący zamknął punkt 5 porządku obrad.

 

Do pkt. 6 i 7

Przewodniczący otworzył punkt 6 i 7 porządku obrad.

 P. K. Bagiński Kierownik referatu przedstawił pismo od PKP dotyczące przejazdów na drogach zewnętrznych swego czasu była dyskusja dotycząca funkcjonowania przejazdów kolejowych na terenie gminy Knyszyn, na naszej gminie są trzy takie przejazdy kolejowe. PKP zmierza do zamykania takich przejazdów lub chce im nadawać kategorie czyli przejazdy wyposażone w rogatki i otwierane w razie potrzeby użytkownika czyli klucz ma użytkownik. Urząd udzielił odpowiedzi, że zamierzamy te drogi z wewnętrznych przekwalifikować na drogi gminne na razie to rozwiązuje sprawę, trzeba podjąć działania zmierzające do przekształcenia tych dróg.

Przewodniczący zarządził głosowanie nad wnioskiem o przekształceniu dróg wewnętrznych na których znajdują się przejazdy kolejowe na drogi gminne.

W zarządzonym głosowaniu jawnym komisja jednogłośnie pozytywnie zaopiniował wniosek za wnioskiem głosowało 12 członków komisji.

P. K. Oświecińska – wróciła do sprawy wniosku o zabezpieczenie byłego zbiornika ppoż., który znajduje się na terenie m. Knyszyn – Zamek. Otrzymała swego czasu pismo skierowane z Urzędu do Hodowli Zarodowej Zwierząt, była sugestia aby wystąpić ponownie z pismem ponaglającym o zabezpieczenie tego miejsca.

P. K. Chowański Zastępca Burmistrza – poinformował, że Urząd wystąpi ponownie z pismem.

Innych uwag i wniosków nie zgłoszono. Przewodniczący zamknął punkt 6 i 7 porządku obrad.

 

Do pkt. 8

Z uwagi na wyczerpanie treści porządku obrad Przewodniczący zakończyła wspólne posiedzenie Komisji Rolnictwa Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Samorządu, Finansów, Planowania i Działalności Gospodarczej, Komisji Zdrowia, Kultury, Oświaty i Porządku Publicznego Rady Miejskiej w Knyszynie  

 

Protokółował:                        

Andrzej Kudzinowski                                                          

   Przewodniczący obrad

    Zbigniew Niedzielewski  

                                                                    

                         

 

Metryka strony

Udostępniający: Urząd Miasta Knyszyn

Wytwarzający/odpowiadający: Kudzinowski Andrzej

Data wytworzenia: 2016-09-02

Wprowadzający: Urszula Marta Puławska

Data modyfikacji: 2017-02-21

Opublikował: Urszula Marta Puławska

Data publikacji: 2017-02-21